Kapela Ripteto

Kapela Ripteto a zpevačka

Zlínská kapela Ripteto je akustické složení hrající od roku 2014. Kombinace houslí a akustické kytary dala vzniknout zajímavým folk-rockovým aranžím známých českých a slovenských písní. Všechny písně hráme akusticky, naživo, bez užití elektronických podkladů a efektů – UNPLUGGED. Kapela je vhodná pro narozeninové oslavy, svatby, firemní večírky, nebo různé společenské, městské, festivalové a kulturní akce. Repertoár kapely tvoří písně od 60. let až po současnost takže si na své příjdou všechny věkové kategorie. Repertor je vždy přizpůsobený konkrétní akci, dle požadavků zadavatele.

Počet členů kapely se může dle vystoupení lišit, záleží na domluvě s pořadatelem akce. V případě zájmu rozšíříme sestavu i o zpěvačku. Nejčastější formace kapely Ripteto:

Ripteto Duo

(Kytara, Housle)

Ripteto Duo je kombinací akustické kytary a houslí. Seskupení je vhodné více k poslechu než k tanci, i když se nám pravidelně stává, že se tančí stejně jako když hráme s celou kapelou. Duo je prostorove nenáročná sestava a proto jeideální i pro menší hospůdky, nebo zahrádky, rodinné oslavy, vernisáže, firemní večírky, a všude tam kde je míň prostoru, nebo je žádoucí hudba k poslechu.

Ripteto Trio

(Kytara, Housle, Basa/Cajon)

Ripteto Trio je klasická a nejčastejc využívaná forma kapely Ripteto. Trio je univerzální seskupení vhodné jak k poslechu, tak i k tanci. V tomto seskupení hrávame převážně svatby, rodinné oslavy, firemní akce a různé večírky. Ne nadarmo se říká, že „basa tvrdí muziku“ a tato formace je toho důkazem. S tímto výběrem nešlápnete vedle, i když bude na parketě většina „pařmenů“. Alternativou je také cajon místo baskytary.

Ripteto Full Band

(Kytara, Housle, Basa, Bicí)

Ripteto Full Band je rozšířená sestava kapely Ripteto Trio o plnohodnotnou rytmickou sekci a to bicí. Je určená pro vetší akce, tzn. festivaly, městské podujetí na náměstích, ale také větší svatby a rodinné oslavy. Ripteto Full Band Vás nenechá sedět a užijete si písně všech žánrů.

Ivan Sklenárik

Kytara, Zpěv, Frontman

Ivan Sklenárik - Ripteto - Kytara, Zpěv

Libor Macháček

Housle, Zpěv, Kytara

Libor Macháček - Ripteto - Housle

Martin Julina

Basová kytara

Martin Julina - Ripteto - Basa

Muzikanti vystupující a alternující s kapelou Ripteto

Petr Vojtíkhousle, zpěv
Martin Ničajevskýbicí, vokály
Tomáš Fábrybicí