Je na svatbu lepší DJ nebo živá kapela?

Hudba ke svatbě nepředstavitelně patří. Jak se ale rozhodnout, jestli živou kapelu, nebo DJ? Na výběr máte z několika možností, kde každá má své výhody i nevýhody. Záleží však jen na Vás, co si vyberete.

Živá kapela

Živá kapela vytvoří na svatbě diametrálně jinou atmosféru než DJ. Bavíme se samozřejmě za předpokladu výběru kvalitní kapely se zkušenostmi. To platí i naopak, při špatně zvolené kapele se může svatební oslava změnit v ne moc vydařenou parodii. Jak vybrat svatební kapelu si můžete přečíst zde.

U živé kapely musíte počítat s většími nároky na prostor. Je to také nejdražší varianta, která je ale vyvážená tým, že kapela vytvoří celkový slavnostnější dojem ze svatby, který hostům zůstane v paměti.

Velkou výhodou u živé kapely je možnost hudebního doprovodu ke svatebnímu obřadu. Většinou jde o akustické a instrumentální podání, bez potřeby zvučení aparaturou.

Kapela hrající s podklady

Většinou jde o jednoho až dva „hudebníky“ využívající hudební podklad, který bývá někdy doprovázený živím nástrojem, např kytarou a živím zpěvem. Kvalita používaných podkladů bývá na různé úrovni od levných MIDI souborů dostupných na internetu až po studiové nahrávky vynikající kvality. Stejně jako u živé kapely i tady můžete najít úplnou katastrofu, ale i velmi kvalitní kapely. Výhodou kapel s podklady bývá levnější cena a menší požadavky na prostor.

DJ

Největší výhodou DJ je široký repertoár a věrné ztvárnění přehrávaných písní. To může na začátku působit trochu sterilně. Mezi další výhody DJ je nižší cena vystoupení, kratší doba potřebná na ozvučení a přípravu. Na rozdíl od kapely nepotřebuje pauzy a repertoár nemá omezený nástrojem a hlasem.

Kombinace živé kapely a DJ

Co zvolit záleží jen na Vás a výběr závisí také od velikosti prostor, počtu lidí, finančního rozpočtu a neméně důležité je osazenstvo svatby. Ideální, ale i nejdražší možností je zařazení DJ až po produkci živé kapely. Kapela vytvoří slavnostní dojem a dosáhne požadované atmosféry. Po půlnoci již zábavu převezme DJ, který dokáže bez únavy bavit hosty až do brzkého rána.

Kapela Ripteto

Kapela Ripteto Vám umožní zabezpečit atmosféru živé hudby i v menších prostorech, nebo na svatbách s omezenějším rozpočtem. U nás si můžete vždy vybrat jakou variantu kapely si objednáte a kolik muzikantů by jste chtěli. Všechny písně hráme vždy naživo, bez podkladů. Můžeme Vám doprovodit také svatební obrad v spojení houslí a akustické kytary. Na svatební zábavě vám po hraní živé kapely můžeme zabezpečit i reprodukovanou hudbu a z části nahradit DJe. Určitě nám zavolejte, rádi vám poradíme a pomůžeme popřípadě naplánovat akci tak, ať jste spokojený vy i vaši hosté. Kontakt na kapelu zde.